Nejste spokojení s prodejem své nemovitosti?

Rozhodli jste se prodat nemovitost, ale tak jako většina lidí nemáte s realitami téměř žádné zkušenosti a vlastně nevíte, jak při takovém prodeji postupovat? Ať už jste se rozhodli prodat byt, dům nebo pozemek po vlastní ose, nebo jste navázali spolupráci s realitní kanceláří, pokud nejste s prodejem spokojení, stále to můžete změnit. Nevíte jak? Poradím vám.

Prodávám nemovitost svépomocí

Chcete prodat dům, byt nebo pozemek a zkoušíte to přes známé, různé bazary, veřejné příspěvky na sociálních sítích nebo máte vystavený inzerát na některém ze serverů, které fungují bez realitky? Najít zájemce je věc jedna, dokončit ale úspěšně prodej věc druhá. Ztratili jste se v kole prohlídek, komunikace s kupci a zajišťování papírování? Vaše řešení je poměrně jednoduché – zkuste to s realitní kanceláří.

Pokud jste se ihned pustili do prodeje bez účasti realitní kanceláře, pravděpodobně jste k tomu měli finanční motivaci – nechtěli jste platit provizi nebo nedůvěřujete realitním makléřům a jejich férovosti. Můžete si být ale jistí, že provize kanceláře se vyplácí za odvedenou práci – právě makléř se za vás postará o všechny možné nepříjemnosti s prodejem spojené, často dokáže prodat za vyšší cenu a pro vás prakticky bez starostí. Férovost makléřů si můžete ověřit skrze reference klientů a realizované obchody, v dnešní době lze najít i opravdové realitní odborníky, kteří se nesnaží sedřít své klienty z kůže, ale opravdu jim pomoci. Zkuste oslovit vybraného makléře a zjistit, jaké vám nabízí řešení pro váš prodej a zda pro vás bude spolupráce výhodná.

Nelíbí se mi spolupráce s vybranou realitní kanceláří

V případě, že prodáváte nemovitost přes realitní kancelář a nejste spokojení s prací makléře, můžete smlouvu vypovědět dle podmínek stanovených ve smlouvě. Máte uzavřenou smlouvu na dobu určitou, ze zákona nejdéle na 6 měsíců? Smlouvu nemusíte prodlužovat a po jejím ukončení si můžete najít makléře nového. Takového, který vám bude vyhovovat.

Realitní makléři se často nevěnují své práci na maximum, neinvestují do zakázek, nevyužívají všechny profesionální služby. Prezentace nemovitostí není dostačující, jejich marketing slabý a viditelnost inzerátů online (nebo i jinde) mizivá. Informovanost, práce se zakázkou i komunikace s poptávajícími a vámi jako nabízejícími taktéž nabývá dostatečná.

Najděte si proto takového makléře, který s vámi bude jednat profesionálně, na rovinu, bude rychle reagovat a nebude se bát moderních technologií. Nemovitost lze dnes inzerovat nejen na realitních serverech, ale i na sociálních sítích, může mít i vlastní speciální web. U inzerátů nestačí pár fotek a strohý neosobní popis. Profesionální fotografie, video prohlídka nebo i virtuální prohlídka je to, co může vaši nemovitost odlišit od stovek dalších inzerátů.

*
*
*
fname: lname: phone:
Beru na vědomí zpracování osobních údajů