5 tipů, jak jednoduše vylepšit své bydlení

Potřebuje váš byt nebo dům změnu, ale nechce se vám do velké rekonstrukce? Nebo jste koupili novou nemovitost a chcete do ní dostat trochu toho útulna? Mám pro vás 5 tipů, jak vylepšit bydlení jednoduše, bez nutnosti bourat zdi nebo investovat to zcela nového nábytku.

1. Vymalování je základ

Stěny v interiéru už mají něco za sebou? Dejte sbohem zažloutlé bílé, cákancům od jídla nebo počmáraným zdem dětského pokoje. Nově vymalovaný pokoj vypadá hnedka jinak a lépe. Jakou barvu zvolit? Pokud bydlíte v menším bytě a pokoje jsou malé, rozhodně sáhněte po klasické bílé, která zvětšuje. Milovníkům barev radím volit odstín v souladu s interiérem. Možné je taky vymalovat zajímavě jednu zeď nebo ozvláštnit místnost tapetou.

 2. Věnujte se i podlaze

Na podlahy je při zařizování interiéru často zapomínáno, přitom je to i podlaha, která utváří celkový dojem z místnosti. Nebojíte se větších zásahů? Položenínové dlažby, plovoucí podlahy, nové linoleum nebo třeba přebroušení a následné nalakování parket vám zajistí trvalou změnu k lepšímu. Nechcete se pouštět do velkých úprav? Divili byste se, kolik toho zvládne vhodně zvolený kusový koberec, běhoun nebo set menších koberečků. Místnost díky nim vždy vypadá útulněji a přívětivěji.

3. Dejte sbohem přeplácanosti

Obývací stěna plná všemožných lapačů prachu, na každé stěně čtyři nesourodé obrazy, police plné váziček a keramiky, která už dávno vyšla z móda. Zní to jako popis vašeho bydlení? Zbavte se všech kýčovitých a polorozbitých dekorací, které se vám po těch letech už stejně příliš nelíbí, i kusů nábytku, který jen zbytečně zabírá místo.

Přeplácané interiéry působí menší, tmavší a celkově méně upravené. Oproti tomu interiér, kde není dekorací tolik je vzdušnější, prostornější a jednotlivé prvky v něm vyniknou.

4. Vkusné dekorace pro útulnou atmosféru

Dekorace volte s rozvahou, snažte se udržovat podobný styl. Vystavte si doma fotografie, pověste vkusné obrazy a plakáty, rozmístěte svíčky, vázy... ale všeho s mírou. Nezapomínejte také na květiny, ať už ty v květináčích nebo čerstvé řezané. V místnosti vypadají skvěle a dokážou člověku zvednout náladu.

5. Bez kvalitního osvětlení to nejde

Zapomenout byste neměli ani na výběr osvětlení. Pravděpodobně máte všude stropní lustry, zkuste ale i jiné světelné zdroje. Stojací lampy nebo menší stolní lampičky, bodovky, ledky, podsvícená obývací stěna, podhledy. Ale i výše zmíněné svíčky. Místo lustru pak zkuste rozsvítit několik menších světel – příjemnější atmosféra zaručena!

*
*
*
email: fullname: phone:
Beru na vědomí zpracování osobních údajů